GDAŃSK

Gdańsk jest jednym z najciekawszych miejsc turystycznych w Polsce. Liczne atrakcje sprawiają, że Gdańsk odwiedzany jest rocznie przez setki tysięcy turystów z całego świata.

Gdzie nocować?

W przeciwieństwie do mniejszych nadmorskich miejscowości, Gdańsk tętni życiem przez cały rok. Warto przyjechać tu nie tylko latem, ale również po sezonie. Baza noclegowa Gdańska jest pokaźna i obejmuje zarówno tanie pokoje gościnne, przez mieszkania na wynajem i apartamenty, na luksusowych hotelach kończąc.

Po sezonie noclegi w Gdańsku można rezerwować właściwie z dnia na dzień, trudniej będzie o znalezienie wolnego pokoju w sezonie lub bardzo blisko plaży.

Zobacz również: noclegi w Kołobrzegu

Warto zobaczyć:

  • Westerplatte. To w tym miejscu 1 Września 1939 roku nad ranem rozpoczął się ostrzał z niemieckiego pancernika szkoleniowego. W Polsce ta data również symbolizuje początek II wojny światowej. Obecnie w tym miejscu możemy natknąć się na ruiny kilku wojskowych budynków, oraz wielki monument upamiętniający żołnierzy walczących w tamtych dniach.
  • Fontanna Neptuna. Uważana za najbardziej charakterystyczną wizytówkę Gdańska. Fontanna znajdują się w reprezentacyjnej części miasta - na Długim targu, przed wejściem do Dworu Artusa. Zwraca szczególną uwagę miłośników fotografii. Owiana jest ona mnóstwem tajemnic oraz legend.Aqua Park Kołobrzeg. To idealna atrakcja, zwłaszcza podczas niesprzyjającej pogody. Jest to kompleks, który w swojej ofercie posiada zarówno baseny o tradycyjnej głębokości, dla osób umiejących pływać, jak i płytsze przeznaczone dla dzieci. Dodatkowo znajdują się tu różnego rodzaju zjeżdżalnie, gejzery, dzika rzeka i wiele innych. Cena biletu uzależniona jest od ilości godzin, które chce się spędzić na terenie kompleksu.
  • Muzeum Bursztynu. Gdańsk jako miasto nazywane stolicą bursztynu, musi posiadać również muzeum o tej tematyce. Muzeum może pochwalić się jedną z największych kolekcji bursztynu na świecie. Znajdziemy tu owady zatopione w bursztynie, jak i przeróżne przedmioty wykonane z tego materiału.
  • Bazylika Mariacka. Bazylika Mariacka jest obecnie największą świątynią zbudowaną z cegieł w Europie. Budowla powstawała przez 159 lat, została ukończona w 1502 roku. Oprócz niesamowitego oraz bogatego wnętrza, w bazylice możemy podziwiać szereg zabytków takich jak „Piękna Madonna Gdańska” czy kopie tryptyku „Sąd Ostateczny”. Największą atrakcją jest trzykondygnacyjny zegar astronomiczny Jana Düringera z 1470 roku, który mierzy 14 metrów.
  • Plaża w Jelitkowie. Plaża jest nadmorską częścią Gdańska, znajdziemy tam letnie kąpielisko morskie, a także inne atrakcje, jak Park Jelitkowski czy stare domy rybackie z przełomu XVIII i XIX wieku. Dodatkowo do naszej dyspozycji jest deptak oraz droga rowerowa ciągnąca się od Sopotu do Brzeźna.
  • Park Oliwski. Jest to zabytkowy park w dzielnicy Oliwa, znajdujący się nad potokiem Oliwskim. Możemy podziwiać tu symetryczne ogrody, oraz zrelaksować się w akompaniamencie przyrody. Znajdziemy tu również stawy na których pływają m.in. kaczki czy łabędzie. W okolicy możemy również oglądać zabytkowe budynki takie jak Pałac Opatów, Dom Zarazy czy Wieże Widokową, z której możemy podziwiać panoramę Gdańska oraz Sopotu

poznanHOSTEL

© Copyright 2021 - Wszystkie prawa zastrzeżone
Zapraszamy do skorzystania z tanich pokoi w atrakcyjnych lokalizacjach w Polsce