MIĘDZYZDROJE

Międzyzdroje to przepiękny i niezwykle popularny kurort nadbałtycki z długoletnią tradycją położony na północno zachodnim skrawku Polski. Ze względu na specyficzny mikroklimat leczniczy wraz z solankami miejscowość posiada status uzdrowiska i jest położona na wyspie Wolin w odległości zaledwie 15 kilometrów od Świnoujścia w bliskim sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. 

Wakacje w Międzyzdrojach

Każdego roku Międzyzdroje przyciągają tysiące turystów z bliższych i dalszych zakątków Polski i Europy. Warto poznać niezwykłe atrakcje turystyczne, które warto odwiedzić będąc w Międzyzdrojach.

Inne lokalizacje:
- noclegi Kołobrzeg
- noclegi Gdańsk

Warto zobaczyć

  • Wypoczywając w Międzyzdrojach nie sposób nie udać się na molo. Molo w Międzyzdrojach liczy aż 395 metrów długości a prowadzi na nie charakterystyczne przejście słynnymi wieżyczkami. Przy samym wejściu na molo znajdują się liczne pamiątki i kawiarenki lecz przy samym końcu można się już rozkoszować majestatycznymi widokami morskimi. Z końca molo rozpoczynają się również niezapomniane rejsy statkiem Wiking.
  • Bałtycki Park Miniatur przedstawia miniaturę Morza Bałtyckiego wokół którego stoją znane budowle z każdego nadbałtyckiego kraju wykonane w skali 1:25. Można podziwiać pałace, zamki, latarnie morskie a nawet Dar Pomorza. Turyści mogą też skorzystać z oprowadzenia po parku przez doświadczonego przewodnika. Zaledwie niecała godzina wystarczy na zwiedzenie całego wybrzeża Bałtyku oraz 9 nadbałtyckich krajów. Dla najmłodszych jest dostępny plac zabaw oraz kolejki.
  • Oceanarium w Międzyzdrojach powstało w 2019 roku na promenadzie. To idealne miejsce na niepogodę, które jest otwarte dla turystów przez cały rok. W wielkich akwariach można podziwiać niewielkie rekiny, mureny czy egzotyczne ryby raf koralowych takie jak: rogatnice lub słodkowodne jesiotry. Dla najmłodszych czekają sale z bogatą ofertą multimediów. 
  • Spacerując promenadą dotrzesz do Alei Gwiazd w Międzyzdrojach gdzie w pamiątkowych płytach można zobaczyć odciśnięte dłonie największych polskich artystów. Po raz pierwszy dlonie znakomitych polskich artystów zostały odciśnięte w 1996 roku w czasie Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd. Wśród licznych odcisków można znaleźć odbicia dłoni m.in. Marka Kondrata, Piotra Adamczyka, Krystyny Jandy czy Beaty Tyszkiewicz. 
  • Nieopodal wejścia na molo w Międzyzdrojach przy głównej promenadzie znajduje się niepowtarzalny Gabinet Figur Wojskowych. Wśród dziesiątek figur woskowych można zobaczyć figury m.in. Bogusława Lindy, Cezarego Pazury, Alberta Einsteina czy Kleopatry. Ponadto dla odwiedzających przygotowano również sceny z najbardziej znanych bajek i filmów jak choćby Shrek, Władca Pierścieni czy Kraina Lodu. 

poznanHOSTEL

© Copyright 2021 - Wszystkie prawa zastrzeżone
Zapraszamy do skorzystania z tanich pokoi w atrakcyjnych lokalizacjach w Polsce