KOŁOBRZEG

Kołobrzeg to jedno z największych miast-uzdrowisk znajdujących się na polskim Wybrzeżu. Nic dziwnego, że każdego roku jest odwiedzany przez tysiące wczasowiczów, którzy chcą spędzić wakacje nad morzem.

Baza noclegowa

Noclegi w Kołobrzegu znaleźć można właściwie w dowolnym rejonie miasta. Latem można wynająć tanie mieszkania wakacyjne, które są świetnym wyborem dla rodziny czy grupki przyjaciół. Ale są jeszcze tańsze opcje. Kwatery i pokoje w Kołobrzegu można zarezerwować już od 30 zł, co jest bardzo niską ceną.

Noclegi blisko morza kosztują najwięcej - wiadomo, każdy chce mieć jak najbliżej na plażę. Ale z tym nie trzeba przesadzać. Spokojnie można poszukać tanich kwater w centrum lub nawet na obrzeżach miasta.

Warto zobaczyć:

  • Molo. Mieści się ono w Dzielnicy Uzdrowiskowej, w pobliżu sanatorium Bałtyk. Jego początki sięgają 1881 roku. Niestety podczas II wojny światowej, uległo ono zniszczeniu i zostało odbudowane w latach 70. XX wieku. Jest to atrakcja czynna przez cały rok. Warto wybrać się na spacer zarówno za dnia, jak i nocą, kiedy to urok mola podkreślają świetlne iluminacje. Jego długość wynosi 220 metrów, zaś szerokość - 9 metrów. Wstęp bezpłatny.
  • Oceanarium. To świetne miejsce na wypoczynek dla całej rodziny. Można tu podziwiać okazy wielu zwierząt morskich takich jak: mureny, płaszczki, rozgwiazdy, rekiny rafowe, piranie i wiele, wiele innych. W oceanarium organizowane są także różnego rodzaju prelekcje, a także konkursy, które pozwalają na poznanie wielu ciekawostek z morskiego świata. Wstęp: bilet normalny - 25 zł, bilet ulgowy - 20 zł, dzieci do 2 r.ż. - wstęp wolny.
  • Aqua Park Kołobrzeg. To idealna atrakcja, zwłaszcza podczas niesprzyjającej pogody. Jest to kompleks, który w swojej ofercie posiada zarówno baseny o tradycyjnej głębokości, dla osób umiejących pływać, jak i płytsze przeznaczone dla dzieci. Dodatkowo znajdują się tu różnego rodzaju zjeżdżalnie, gejzery, dzika rzeka i wiele innych. Cena biletu uzależniona jest od ilości godzin, które chce się spędzić na terenie kompleksu.
  • Latarnia Morska. Początki tego obiektu sięgają 1666 roku, jednak podobnie jak molo, uległa ona zniszczeniu w trakcie II wojny światowej. Po odbudowie, wysokość latarni wynosi 26 metrów. W środku znaleźć można wystawę dotyczącą historii latarnictwa, a także obejrzeć kolekcje skamieniałości oraz minerałów. Z kolei ze szczytu, można rzucić spojrzenie na panoramę portu oraz Morza Bałtyckiego.
  • Katedra. Jest to kościół zbudowany w XIV wieku w stylu gotyckim. Niestety, w wyniku wojny wiele jego elementów uległo zniszczeniu. Zachowały się jedynie: płaskorzeźba "Ostatnia Wieczerza", świecznik siedmioramienny, 3 ołtarze wykonane z drewna oraz chrzcielnica. Możliwe jest także wejście na wieżę Kościoła by podziwiać panoramę Kołobrzegu.
  • Muzeum Oręża Polskiego. Jest to obiekt istniejący od 1963 roku, który znajduje się w zabytkowym pałacu Braunschweigów. Oglądać można tam eksponaty takie jak: lufy armatnie, różnego rodzaju bronie (sieczna, obuchowa, miotająca i wiele innych). Znajdują się tutaj także wystawy związane z walką na morzu w XVII wieku, repliki czołgów czy wozów pancernych oraz największa w całej Polsce kolekcja mundurów.

poznanHOSTEL

© Copyright 2021 - Wszystkie prawa zastrzeżone
Zapraszamy do skorzystania z tanich pokoi w atrakcyjnych lokalizacjach w Polsce